| Ελάχιστη Ποσότητα Παραγγελίας: | 1 |
| τιμή: | 4600 |
| Λεπτομέρειες συσκευασίας: | εξαγωγή ξύλινων κουτιών |
| Όροι πληρωμής: | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union |
Η θέρμανση με επαγωγή είναι μια διαδικασία ακριβείας που χρησιμοποιείται για τη σύνδεση, σκληρύνωση ή μαλακίωση μετάλλων και αγωγικών υλικών.Έλεγχος, και την ενεργειακή απόδοση.
Αναπτύχθηκε για πρώτη φορά τη δεκαετία του 1920 και εξελίχθηκε ραγδαία κατά τη διάρκεια του Β' Παγκοσμίου Πολέμου για την σκληρύνωση μεταλλικών εξαρτημάτων κινητήρων.η θέρμανση επαγωγής έχει ανανεωθεί λόγω των τεχνικών απλής κατασκευής και των ενισχυμένων απαιτήσεων ελέγχου της ποιότητας.
Πώς λειτουργεί η θέρμανση επαγωγής:Όταν εναλλασσόμενο ηλεκτρικό ρεύμα ρέει μέσα από την κύρια τροχιά ενός μετασχηματιστή, δημιουργεί εναλλασσόμενο μαγνητικό πεδίο.οποιοδήποτε αγωγό υλικό μέσα σε αυτό το πεδίο γίνεται δευτερεύον κύκλωμα, προκαλώντας κύκλους κυματισμού που παράγουν θερμότητα μέσα στο εργασιακό κομμάτι.
| Τύπος | DSP-HF-80KW |
| Δυνατότητα εργασίας | 3*380v/415v/440v/480v 50-60hz |
| Πεδίο τάσης λειτουργίας | 340-430V εναλλακτικός |
| Δύναμη εξόδου | 80KW |
| ρεύμα εισόδου | 120Α |
| Διακυμάνσεις συχνότητας | 30-80 kHz |
| Ταχύτητα ροής νερού ψύξης | 0.1-0.3Mpa 30L/Min |
| Προστασία θερμοκρασίας νερού | 40°C |
| Κύκλος υπηρεσίας | 100% (40°C θερμοκρασία δωματίου) |
| Βάρος | Κύρια μέρη: 98 κιλά |
| Μέγεθος | Κύρια μέρη: 690*400*650MM |