Μηχανή Επαγωγικής Θέρμανσης:Â ![]()
![]()
![]()
1Â Το μπροστινό πάνελ χρησιμοποιεί οθόνη αφής LCD, κουμπιά και διακόπτη τροφοδοσίας, όλες οι ψηφιακές οθόνες, μπορεί να χρησιμοποιήσει σήμα διακόπτη (ηλεκτρονικό σήμα συχνότητας) για τον έλεγχο της εκκίνησης και της διακοπής της μηχανής, και τον έλεγχο της ισχύος μέσω PLC. Το RS232 ή RS485 είναι προαιρετικά. Â Η οπτική διεπαφή ανθρώπου-μηχανής κάνει τον χειριστή να αισθάνεται πιο οικεία και διαισθητική. Λόγω των άφθονων βιομηχανικών διεπαφών του, έχει ισχυρότερη και πιο ευέλικτη ικανότητα αντιστοίχισης με ρομπότ, διάφορο αυτοματοποιημένο εξοπλισμό και συσκευές τηλεχειρισμού (χωρίς χειριστή).
2 Η μηχανή επαγωγικής θέρμανσης διαθέτει λειτουργία τηλεχειρισμού και υιοθετεί ψηφιακό έλεγχο κυκλώματος, η ρύθμιση ισχύος μπορεί να ρυθμιστεί από 0% έως 100% ανάλυση, και μπορεί να διαμορφωθεί ψηφιακή μονάδα ελέγχου θερμοκρασίας PID για αυτόματη ρύθμιση της θερμοκρασίας στόχου του πυρίμαχου (μέτρηση θερμοκρασίας υπερύθρων ή μέτρηση θερμοκρασίας θερμοστοιχείου). Η ακρίβεια του ελέγχου θερμοκρασίας είναι + 1'C για τη ρύθμιση ισχύος στη διαδικασία θέρμανσης.
3 Υπάρχουν 5 μοντέλα λειτουργίας, χειροκίνητο, χρονοδιακόπτης, θερμοκρασία, σταθερή θερμοκρασία, μοντέλο θέρμανσης τμήματος.
1) Χειροκίνητο, Ενεργοποίηση και διακοπή στον διακόπτη
2) Χρονοδιακόπτης, ρύθμιση χρόνου θέρμανσης, μετά την επίτευξη του χρόνου θέρμανσης, στη συνέχεια διακοπή.
Σταθερή Θερμοκρασία: Ρυθμίστε τη θερμοκρασία θέρμανσης που χρειαζόμαστε, όταν φτάσει στη θερμοκρασία που χρειαζόμαστε, στη συνέχεια σταματήστε τη μηχανή.
3) Σταθερή Θερμοκρασία: Ρυθμίστε αυτόματα την ισχύ θέρμανσης για να διατηρήσετε την ίδια θερμοκρασία στο τεμάχιο εργασίας.
4) Μοντέλο θέρμανσης τμήματος, υπάρχουν 8 (S1-S8) επιλογές, κάθε τμήμα μπορεί να ρυθμίσει την ισχύ θέρμανσης, τον χρονοδιακόπτη, τη θερμοκρασία ή τη σταθερή θερμοκρασία, τη θερμοκρασία ή τη σταθερή θερμοκρασία μπορείτε να επιλέξετε μόνο μία. Η ισχύς ως 0 σημαίνει ότι δεν χρειάζεται θέρμανση, εισάγετε την παράμετρο που χρειάζεστε για να ρυθμίσετε, αν δεν επιλέξετε αυτήν τη λειτουργία, τότε εμφανίζεται "--
5) Υπάρχουν 9 (P1-P9) προγράμματα, τα οποία μπορούν να αποθηκεύσουν 9 διαφορετικά τεμάχια εργασίας στη μηχανή, και να επιλέξετε προγράμματα κάνοντας κλικ στο P (P1-P9). Μπορεί να εξοικονομήσει πολύ χρόνο αν έχετε πολλά τεμάχια εργασίας σε μία μηχανή, μπορείτε να επιλέξετε τα προγράμματα (P1-P9) για γρήγορη εργασία.
Πλεονέκτημα:Â
1 Περισσότερα από 19 χρόνια εμπειρίας, σταθερή και καλή απόδοση
2 Πιστοποίηση CE
3 Συνεργασία με CHOW TAI FOOK, Matsushita, Foxconn, Media, Gree και κλιματιστικό ZHIGAO.Â
4 Κατάλληλο για ευρύ φάσμα εφαρμογών, θέρμανση, σκλήρυνση, σφυρηλάτηση, τήξη, συγκόλληση κ.λπ.
5  Διαθέτει λειτουργία μνήμης, μπορεί να αποθηκεύσει 9 διαφορετικά δεδομένα τεμαχίων εργασίας σε αυτήν τη μηχανή, μπορεί να εξοικονομήσει πολύ χρόνο για γρήγορη εργασία. ![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
| Τύπος | HF-15AB/15A |
| Τάση λειτουργίας | 220v μονοφασικό 50-60hz |
| Εύρος τάσης λειτουργίας | 340-430AC |
| Ισχύς εξόδου | 15KW |
| Ρεύμα εισόδου | 36A |
| Συχνότητα διακύμανσης | 30-100khz |
| Χρονισμός (Χρόνος θέρμανσης, Χρόνος διατήρησης, Χρόνος ψύξης) | 1-99S |
| Ρυθμός ροής νερού ψύξης | 0.15 Mpa 7.6L/Min |
| Σημείο προστασίας θερμοκρασίας νερού | 40 βαθμοί Κελσίου |
| Κύκλος λειτουργίας | 100% (θερμοκρασία δωματίου 40 βαθμοί) |
| Βάρος | 35Kg |
| Μέγεθος | 640*280*550mm |
| Τύπος | HF-15AB/15A |
| Τάση λειτουργίας | 220v μονοφασικόÂ 3*380v/415v/440v/480v 50-60hz |
| Εύρος τάσης λειτουργίας | 340-430AC |
| Ισχύς εξόδου | 15KW |
| Ρεύμα εισόδου | 13A |
| Συχνότητα διακύμανσης | 30-100khz |
| Χρονισμός (Χρόνος θέρμανσης, Χρόνος διατήρησης, Χρόνος ψύξης) | 1-99S |
| Ρυθμός ροής νερού ψύξης | 0.15 Mpa 7.6L/Min |
| Σημείο προστασίας θερμοκρασίας νερού | 40 βαθμοί Κελσίου |
| Κύκλος λειτουργίας | 100% (θερμοκρασία δωματίου 40 βαθμοί) |
| Βάρος | 35Kg |
| Μέγεθος | 640*280*550mm |
| Τύπος | HF-25AB/25A |
| Τάση λειτουργίας | 3*380v/415v/440v/480v 50-60hz |
| Εύρος τάσης λειτουργίας | 340-430V AC |
| Ισχύς εξόδου | 25KW |
| Ρεύμα εισόδου | 26A |
| Συχνότητα διακύμανσης | 30-80khz |
| Χρονισμός (Χρόνος θέρμανσης, Χρόνος διατήρησης, Χρόνος ψύξης) | 1-99S |
| Ρυθμός ροής νερού ψύξης | 0.15 Mpa 9L/Min |
| Σημείο προστασίας θερμοκρασίας νερού | 40 βαθμοί Κελσίου |
| Κύκλος λειτουργίας | 100% (θερμοκρασία δωματίου 40 βαθμοί) |
| Βάρος | Κύρια μέρη:42Kg Μετασχηματιστής:21kg |
| Μέγεθος | Κύρια μέρη:640*280*550mm Μετασχηματιστής:450*250*380mm |
| Τύπος | HF-40AB |
| Τάση λειτουργίας | 3*380v/415v/440v/480v 50-60hz |
| Εύρος τάσης λειτουργίας | 340-430V AC |
| Ισχύς εξόδου | 40KW |
| Ρεύμα εισόδου | 40A |
| Συχνότητα διακύμανσης | 30-80khz |
| Χρονισμός (Χρόνος θέρμανσης, Χρόνος διατήρησης, Χρόνος ψύξης) | 1-99S |
| Ρυθμός ροής νερού ψύξης | 0.15 Mpa 10L/Min |
| Σημείο προστασίας θερμοκρασίας νερού | 40 βαθμοί Κελσίου |
| Κύκλος λειτουργίας | 100% (θερμοκρασία δωματίου 40 βαθμοί) |
| Βάρος | Κύρια μέρη:42Kg Μετασχηματιστής:32kg |
| Μέγεθος | Κύρια μέρη::640*280*550mm Μετασχηματιστής: 510*270*440mm |
| Τύπος | HF-65AB |
| Τάση λειτουργίας | 3*380v/415v/440v/480v 50-60hz |
| Εύρος τάσης λειτουργίας | 340-430V AC |
| Ισχύς εξόδου | 65KW |
| Ρεύμα εισόδου | 60A |
| Συχνότητα διακύμανσης | 30-80khz |
| Χρονισμός (Χρόνος θέρμανσης, Χρόνος διατήρησης, Χρόνος ψύξης) | 1-99S |
| Ρυθμός ροής νερού ψύξης | 0.15 Mpa 11L/Min |
| Σημείο προστασίας θερμοκρασίας νερού | 40 βαθμοί Κελσίου |
| Κύκλος λειτουργίας | 100% (θερμοκρασία δωματίου 40 βαθμοί) |
| Βάρος | Κύρια μέρη:45Kg Μετασχηματιστής:38kg |
| Μέγεθος | Κύρια μέρη:640*350*550MM Μετασχηματιστής: 510*270*440MM |
| Τύπος | HF-80AB |
| Τάση λειτουργίας | 3*380v/415v/440v/480v 50-60hz |
| Εύρος τάσης λειτουργίας | 340-430V AC |
| Ισχύς εξόδου | 80KW |
| Ρεύμα εισόδου | 75A |
| Συχνότητα διακύμανσης | 30-80khz |
| Χρονισμός (Χρόνος θέρμανσης, Χρόνος διατήρησης, Χρόνος ψύξης) | 1-99S |
| Ρυθμός ροής νερού ψύξης | 0.15 Mpa 11L/Min |
| Σημείο προστασίας θερμοκρασίας νερού | 40 βαθμοί Κελσίου |
| Κύκλος λειτουργίας | 100% (θερμοκρασία δωματίου 40 βαθμοί) |
| Βάρος | Κύρια μέρη:55Kg Μετασχηματιστής:42kg |
| Μέγεθος | Κύρια μέρη:640*350*550MM Μετασχηματιστής: 510*270*440MM |
| Τύπος | HF-90AB |
| Τάση λειτουργίας | 3*380v/415v/440v/480v 50-60hz |
| Εύρος τάσης λειτουργίας | 340-430V AC |
| Ισχύς εξόδου | 90KW |
| Ρεύμα εισόδου | 90A |
| Συχνότητα διακύμανσης | 30-80khz |
| Χρονισμός (Χρόνος θέρμανσης, Χρόνος διατήρησης, Χρόνος ψύξης) | 1-99S |
| Ρυθμός ροής νερού ψύξης | 0.15 Mpa 13L/Min |
| Σημείο προστασίας θερμοκρασίας νερού | 40 βαθμοί Κελσίου |
| Κύκλος λειτουργίας | 100% (θερμοκρασία δωματίου 40 βαθμοί) |
| Βάρος | Κύρια μέρη:58Kg Μετασχηματιστής:45kg |
| Μέγεθος | Κύρια μέρη:640*350*550MM Μετασχηματιστής: 510*280*450MM |
| Τύπος | HF-100AB |
| Τάση λειτουργίας | 3*380v/415v/440v/480v 50-60hz |
| Εύρος τάσης λειτουργίας | 340-430V AC |
| Ισχύς εξόδου | 100KW |
| Ρεύμα εισόδου | 100A |
| Συχνότητα διακύμανσης | 30-80khz |
| Χρονισμός (Χρόνος θέρμανσης, Χρόνος διατήρησης, Χρόνος ψύξης) | 1-99S |
| Ρυθμός ροής νερού ψύξης | 0.15 Mpa 15L/Min |
| Σημείο προστασίας θερμοκρασίας νερού | 40 βαθμοί Κελσίου |
| Κύκλος λειτουργίας | 100% (θερμοκρασία δωματίου 40 βαθμοί) |
| Βάρος | Κύρια μέρη:85Kg Μετασχηματιστής:78kg |
| Μέγεθος | Κύρια μέρη:850*510*750MM Μετασχηματιστής: 580*345*520MM |