Μηχανή θέρμανσης με επαγωγή:![]()
![]()
1ΑΜπροστά Πίνακα χρησιμοποιούν την οθόνη αφής LCD, το κλειδί και το διακόπτη ρεύματος, όλα ψηφιακή οθόνη, μπορεί να χρησιμοποιήσει το σήμα διακόπτη ((ηλεκτρικό σήμα συχνότητας) για να ελέγξει την εκκίνηση και διακοπή του μηχανή,και να ελέγχει την ισχύ μέσω PLC. RS232 ή RS485 είναι επιλογές. Â Visual Human-computer Interface κάνει τον χειριστή να αισθάνεται πιο οικείο και διαισθητικό.έχει ισχυρότερη και πιο ευέλικτη ικανότητα αντιστοίχισης με ρομπότ, διάφορες συσκευές αυτοματισμού και συσκευές τηλεχειρισμού (μη επανδρωμένες).
2 Η μηχανή θέρμανσης επαγωγής έχει λειτουργία τηλεχειρισμού και υιοθετεί ψηφιακό έλεγχο κυκλώματος, η ρύθμιση ισχύος μπορεί να ρυθμιστεί από 0% έως 100% ανάλυση,και η ψηφιακή μονάδα ελέγχου θερμοκρασίας PID μπορεί να ρυθμιστεί για να ρυθμίζει την στόχο θερμοκρασία του χωνευτήρα (μέτρηση θερμοκρασίας υπέρυθρου ή μέτρηση θερμοκρασίας θερμοσύνδεσης) αυτόματαΗ ακρίβεια ελέγχου της θερμοκρασίας είναι + 1 °C για τη ρύθμιση της ισχύος στη διαδικασία θέρμανσης.
3 Υπάρχουν 5 λειτουργικά μοντέλα, χειροκίνητο, χρονόμετρο, θερμοκρασία, σταθερή θερμοκρασία, μοντέλο θέρμανσης τμήματος.
1) Εγχειρίδιο, ενεργοποίηση και διακοπή στο διακόπτη
2) Χρονοδιακόπτης, ρυθμισμός του χρόνου θέρμανσης, μετά την επίτευξη του χρόνου θέρμανσης, στη συνέχεια, σταματήστε.
Σταθερή θερμοκρασία: ορίστε τη θερμοκρασία θέρμανσης που χρειαζόμαστε, όταν φτάσουμε στην θερμοκρασία που χρειαζόμαστε, στη συνέχεια σταματήστε το μηχάνημα.
3) Σταθερή θερμοκρασία: Ρυθμίστε την ισχύ θέρμανσης αυτόματα για να διατηρήσετε την ίδια θερμοκρασία στο εργασιακό κομμάτι.
4) Το μοντέλο θέρμανσης τμήματος, υπάρχουν 8 ((S1-S8) επιλογές, κάθε τμήμα μπορεί να ορίσει την ισχύ θέρμανσης, χρονόμετρο, θερμοκρασία ή σταθερή θερμοκρασία, θερμοκρασία ή σταθερή θερμοκρασία απλά μπορεί να επιλέξει οποιοδήποτε.Η ισχύς ως 0 σημαίνει ότι δεν χρειάζεται θέρμανση, βάλτε την παράμετρο που πρέπει να ορίσετε, αν δεν επιλέξετε αυτή τη λειτουργία τότε δείξτε"--
5) Υπάρχουν 9 (P1-P9) προγράμματα, τα οποία μπορούν να απομνημονεύσουν 9 διαφορετικά κομμάτια εργασίας στο μηχάνημα και να επιλέξουν προγράμματα κάνοντας κλικ στο P(P1-P9).Μπορείτε να επιλέξετε τα προγράμματα (P1-P9) για γρήγορη εργασία.
Πλεονεκτήματα:
1 Περισσότερη από 19ετή εμπειρία, σταθερή και καλή απόδοση
2 Πιστοποιημένο CE
3 Χαλυβουργημένο με CHOW TAI FOOKS,Ματσουσίτα,Foxconn,Μέσα ενημέρωσης, ΕλλάδαΚλιματιστικό ZHIGAO.
4 Κατάλληλο για ευρύ φάσμα, θέρμανση, σβήσιμο, σφυρηλάτηση, τήξη, πώληση κλπ.
5 ÂΈχουν λειτουργία μνήμης, μπορεί να αποθηκεύσει 9 διαφορετική ημερομηνία workpiece σε αυτό το μηχάνημα, μπορεί να εξοικονομήσει πολύ χρόνο για να επιτύχει γρήγορη εργασία.![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
| Τύπος | HF-15AB/15A |
| Δυνατότητα εργασίας | 220v απλή φάση 50-60hz |
| Το εύρος της τάσης λειτουργίας | 340-430AC |
| Δύναμη εξόδου | 15KW |
| ρεύμα εισόδου | 36Α |
| Αλλακτική συχνότητα | 30-100khz |
| Χρονισμός (χρόνος θέρμανσης, χρόνος διατήρησης, χρόνος ψύξης) | 1-99S |
| Η ροή του νερού ψύξης | 0.15 Mpa 7,6L/Min |
| Σημείο προστασίας θερμοκρασίας νερού | 40 βαθμοί. |
| Κύκλος εργασίας | 100% (40 βαθμοί θερμοκρασία δωματίου) |
| Βάρος | 35 κιλά |
| Μέγεθος | 640*280*550mm |
| Τύπος | HF-15AB/15A |
| Δυνατότητα εργασίας | 220v απλή φάση 3*380v/415v/440v/480v 50-60hz |
| Το εύρος της τάσης λειτουργίας | 340-430AC |
| Δύναμη εξόδου | 15KW |
| ρεύμα εισόδου | 13Α |
| Αλλακτική συχνότητα | 30-100khz |
| Χρονισμός (χρόνος θέρμανσης, χρόνος διατήρησης, χρόνος ψύξης) | 1-99S |
| Η ροή του νερού ψύξης | 0.15 Mpa 7,6L/Min |
| Σημείο προστασίας θερμοκρασίας νερού | 40 βαθμοί. |
| Κύκλος εργασίας | 100% (40 βαθμοί θερμοκρασία δωματίου) |
| Βάρος | 35 κιλά |
| Μέγεθος | 640*280*550mm |
| Τύπος | HF-25AB/25A |
| Δυνατότητα εργασίας | 3*380v/415v/440v/480v 50-60hz |
| Το εύρος της τάσης λειτουργίας | 340-430V εναλλακτικός |
| Δύναμη εξόδου | 25KW |
| ρεύμα εισόδου | 26Α |
| Αλλακτική συχνότητα | 30-80khz |
| Χρονισμός (χρόνος θέρμανσης, χρόνος διατήρησης, χρόνος ψύξης) | 1-99S |
| Η ροή του νερού ψύξης | 0.15 Mpa 9L/Min |
| Σημείο προστασίας θερμοκρασίας νερού | 40 βαθμοί. |
| Κύκλος εργασίας | 100% (40 βαθμοί θερμοκρασία δωματίου) |
| Βάρος | Κύρια μέρη:42Kg Μετασχηματιστής: 21 kg |
| Μέγεθος | Κύρια μέρη:640*280*550mm Μετασχηματιστής: 450*250*380mm |
| Τύπος | HF-40AB |
| Δυνατότητα εργασίας | 3*380v/415v/440v/480v 50-60hz |
| Το εύρος της τάσης λειτουργίας | 340-430V εναλλακτικός |
| Δύναμη εξόδου | 40KW |
| ρεύμα εισόδου | 40Α |
| Αλλακτική συχνότητα | 30-80khz |
| Χρονοδιάγραμμα (χρόνος θέρμανσης,χρόνος διατήρησης,χρόνος ψύξης) | 1-99S |
| Η ροή του νερού ψύξης | 0.15 Mpa 10L/Min |
| Σημείο προστασίας θερμοκρασίας νερού | 40 βαθμοί. |
| Κύκλος εργασίας | 100% (40 βαθμοί θερμοκρασία δωματίου) |
| Βάρος | Βασικά εξαρτήματα: 42kg Μετασχηματιστής: 32kg |
| Μέγεθος | Βασικά μέρη::640*280*550mm Μετασχηματιστής: 510*270*440mm |
| Τύπος | HF-65AB |
| Δυνατότητα εργασίας | 3*380v/415v/440v/480v 50-60hz |
| Το εύρος της τάσης λειτουργίας | 340-430V εναλλακτικός |
| Δύναμη εξόδου | 65KW |
| ρεύμα εισόδου | 60A |
| Αλλακτική συχνότητα | 30-80khz |
| Χρονοδιάγραμμα (χρόνος θέρμανσης,χρόνος διατήρησης,χρόνος ψύξης) | 1-99S |
| Η ροή του νερού ψύξης | 0.15 Mpa 11L/Min |
| Σημείο προστασίας θερμοκρασίας νερού | 40 βαθμοί. |
| Κύκλος εργασίας | 100% (40 βαθμοί θερμοκρασία δωματίου) |
| Βάρος | Κύρια μέρη: 45kg Μετασχηματιστής: 38kg |
| Μέγεθος | Βασικά μέρη:640*350*550MM Μετασχηματιστής: 510*270*440MM |
| Τύπος | HF-80AB |
| Δυνατότητα εργασίας | 3*380v/415v/440v/480v 50-60hz |
| Το εύρος της τάσης λειτουργίας | 340-430V εναλλακτικός |
| Δύναμη εξόδου | 80KW |
| ρεύμα εισόδου | 75Α |
| Αλλακτική συχνότητα | 30-80khz |
| Χρονοδιάγραμμα (χρόνος θέρμανσης,χρόνος διατήρησης,χρόνος ψύξης) | 1-99S |
| Η ροή του νερού ψύξης | 0.15 Mpa 11L/Min |
| Σημείο προστασίας θερμοκρασίας νερού | 40 βαθμοί. |
| Κύκλος εργασίας | 100% (40 βαθμοί θερμοκρασία δωματίου) |
| Βάρος | Κύρια εξαρτήματα: 55kg Μετασχηματιστής: 42kg |
| Μέγεθος | Βασικά μέρη:640*350*550MM Μετασχηματιστής: 510*270*440MM |
| Τύπος | HF-90AB |
| Δυνατότητα εργασίας | 3*380v/415v/440v/480v 50-60hz |
| Το εύρος της τάσης λειτουργίας | 340-430V εναλλακτικός |
| Δύναμη εξόδου | 90KW |
| ρεύμα εισόδου | 90A |
| Αλλακτική συχνότητα | 30-80khz |
| Χρονοδιάγραμμα (χρόνος θέρμανσης,χρόνος διατήρησης,χρόνος ψύξης) | 1-99S |
| Η ροή του νερού ψύξης | 0.15 Mpa 13L/Min |
| Σημείο προστασίας θερμοκρασίας νερού | 40 βαθμοί. |
| Κύκλος εργασίας | 100% (40 βαθμοί θερμοκρασία δωματίου) |
| Βάρος | Βασικά εξαρτήματα: 58kg Μετασχηματιστής: 45kg |
| Μέγεθος | Βασικά μέρη:640*350*550MM Μετασχηματιστής: 510*280*450MM |
| Τύπος | HF-100AB |
| Δυνατότητα εργασίας | 3*380v/415v/440v/480v 50-60hz |
| Το εύρος της τάσης λειτουργίας | 340-430V εναλλακτικός |
| Δύναμη εξόδου | 100KW |
| ρεύμα εισόδου | 100A |
| Αλλακτική συχνότητα | 30-80khz |
| Χρονοδιάγραμμα (χρόνος θέρμανσης,χρόνος διατήρησης,χρόνος ψύξης) | 1-99S |
| Η ροή του νερού ψύξης | 0.15 Mpa 15L/Min |
| Σημείο προστασίας θερμοκρασίας νερού | 40 βαθμοί. |
| Κύκλος εργασίας | 100% (40 βαθμοί θερμοκρασία δωματίου) |
| Βάρος | Μετασχηματιστής: 78kg |
| Μέγεθος | Βασικά μέρη: 850*510*750MM Μετασχηματιστής: 580*345*520MM |