1 Η μπροστινή κονσόλα χρησιμοποιεί οθόνη αφής LCD, κουμπιά και διακόπτη τροφοδοσίας, όλες ψηφιακές οθόνες, μπορεί να χρησιμοποιήσει σήμα διακόπτη (σήμα ηλεκτρικής συχνότητας) για να ελέγξει την εκκίνηση και διακοπή της μηχανής, και να ελέγξει την ισχύ μέσω PLC.
Η οπτική διεπαφή ανθρώπου-μηχανής κάνει τον χειριστή να αισθάνεται πιο οικεία και διαισθητική. Λόγω των άφθονων βιομηχανικών διεπαφών της, έχει ισχυρότερη και πιο ευέλικτη ικανότητα αντιστοίχισης με ρομπότ, διάφορο αυτοματοποιημένο εξοπλισμό και συσκευές απομακρυσμένου ελέγχου (χωρίς χειριστή).
2 Η Μηχανή Επαγωγικής Θέρμανσης έχει λειτουργία απομακρυσμένου ελέγχου και υιοθετεί ψηφιακό έλεγχο κυκλώματος, η ρύθμιση ισχύος μπορεί να προσαρμοστεί από 0% έως 100% ανάλυση και μπορεί να διαμορφωθεί μια ψηφιακή μονάδα ελέγχου θερμοκρασίας PID για να ρυθμιστεί η επιθυμητή
θερμοκρασία του τεμαχίου εργασίας (μέτρηση θερμοκρασίας υπερύθρων ή μέτρηση θερμοστοιχείου) αυτόματα. Η ακρίβεια ελέγχου θερμοκρασίας είναι + 1'C για τη ρύθμιση ισχύος στη διαδικασία θέρμανσης.
3 Υπάρχουν 5 μοντέλα λειτουργίας, χειροκίνητο, χρονοδιακόπτης, θερμοκρασία, σταθερή θερμοκρασία, μοντέλο θέρμανσης τμήματος.
1) Χειροκίνητο, Ενεργοποίηση και διακοπή στον διακόπτη
2) Χρονοδιακόπτης, ρύθμιση χρόνου θέρμανσης, μετά την επίτευξη του χρόνου θέρμανσης, τότε διακοπή. Σταθερή Θερμοκρασία: Ρυθμίστε τη θερμοκρασία θέρμανσης που χρειαζόμαστε, όταν φτάσει στην επιθυμητή θερμοκρασία, τότε σταματήστε τη μηχανή.
3) Σταθερή Θερμοκρασία: Ρυθμίστε αυτόματα την ισχύ θέρμανσης για να διατηρήσετε την ίδια θερμοκρασία στο τεμάχιο εργασίας.
4) Μοντέλο θέρμανσης τμήματος, υπάρχουν 8 επιλογές (S1-S8), κάθε τμήμα μπορεί να ρυθμίσει την ισχύ θέρμανσης, τον χρονοδιακόπτη, τη θερμοκρασία ή τη σταθερή θερμοκρασία, τη θερμοκρασία ή τη σταθερή θερμοκρασία μπορείτε να επιλέξετε μόνο μία. Ισχύς ως 0 σημαίνει ότι δεν χρειάζεταινα θερμανθεί, εισάγετε την παράμετρο που χρειάζεστε, αν δεν επιλέξετε αυτήν τη λειτουργία τότε θα εμφανιστεί "--"
5) Υπάρχουν 9 προγράμματα (P1-P9), τα οποία μπορούν να αποθηκεύσουν 9 διαφορετικά τεμάχια εργασίας στη μηχανή, και να επιλέξετε προγράμματα κάνοντας κλικ στο P (P1-P9). Μπορεί να εξοικονομήσει πολύ χρόνο αν έχετε πολλά τεμάχια εργασίας σε μία μηχανή, μπορείτε να επιλέξετε τα προγράμματα (P1-P9) για γρήγορη εργασία.
4 Θερμόμετρο Υπερύθρων ως Προαιρετικό| Â Τύπος | DSP-60KW |
|  Ισχύς Εργασίας |  3*380v/415v/440v/480v 50-60hz |
| Â Εύρος τάσης λειτουργίας | Â 340-430V AC |
| Â Ισχύς εξόδου | Â 60KW |
| Â Ρεύμα εισόδου | Â 90A |
| Â Συχνότητα ταλάντωσης | Â 20-50khz |
| Â Χρονισμός (Χρόνος θέρμανσης, Χρόνος διατήρησης, Χρόνος ψύξης) | Â 0.1-9999S |
| Â Ρυθμός ροής νερού ψύξης | Â 0.2Mpa 9L/Min |
| Â Σημείο προστασίας θερμοκρασίας νερού | Â 40 βαθμοί Κελσίου |
| Â Κύκλος λειτουργίας | Â 100% (θερμοκρασία δωματίου 40 βαθμοί) |
|  Βάρος |  Κύρια μέρη:58Kg   Μετασχηματιστής:55kg |
| Â Μέγεθος | Κύρια Μέρη:675*325*650MM Μετασχηματιστής: 530*300*475MM |